Még 2009 decemberében megszervezi az első „Szakmák napját" az ÉrMe Üzleti Hálózat. A rendezvényen olyan középiskolások - és igény szerint szüleik - veszek részt, akik tudatosan szeretnék tervezni jövőjüket, és megalapozott döntést akarnak hozni a pályaválasztás, a továbbtanulás kérdésében. Mindez az ÉrMe Üzleti Hálózat által szervezett Bakancslista-projekt része, melynek az a célja, hogy a fiatalok életközelből is megismerkedhessenek az üzleti élettel, a vállalkozói életformával és hivatással.
Mindenki vállalkozó - legalábbis abban az értelemben, hogy a tudatos tervezés, a befektetés, a kockázatvállalás és a döntés minden ember életében elkerülhetetlen. A puszta létfenntartáshoz is szükségesek tehát bizonyos vállalkozói készségek; a kérdés csupán az, hogy kik lesznek képesek az üzletet és a vállalkozást hivatásként is művelni. Ez a felismerés az egyik kiindulópontja a keresztény vállalkozókat, vezetőket, szakembereket tömörítő ÉrMe Üzleti Hálózat által szervezett Bakancslista programsorozatnak, amelyet gimnazisták, szakközépiskolások számára indult 2009 őszén. Az ÉrMe értékrendjéből következően szeretnék megismertetni a diákokkal a vállalkozásnak azt az oldalát is, ami profitszerzésen túl van, azaz azt, amivel - a hálózat jelmondata szerint is - „az üzlet több mint profit".
A program alapeleme
E programsorozat első szintjét és alapelemét azok az „osztályfőnöki órák" adják, amelyeket az ÉrMe-hálózathoz tartozó vállalkozók tartanak. Ez a sorozat már elindult: országszerte különböző középiskolákba látogatnak el - egyesével, vagy kettesével - az érmések. Az interaktív találkozások fő célja, hogy a diákok szembesüljenek azzal: milyen szerep jut az ő életükben a pénznek, a sikernek, a felelősségnek, az áldozatvállalásnak, és ez hogyan befolyásolhatja pályaválasztási, továbbtanulási döntéseiket.
Szakmától a hivatásig...
A második szint az úgynevezett szakmák napja, azaz a „Szakmától a hivatásig, vagy hivatástól a szakmáig" című rendezvények. Egy-egy ilyen program körülbelül négy órát vesz igénybe, és akár több száz diák is jelen lehet rajta (egy-egy régióból akár több iskola részvételével). A részletes program kialakításában az ÉrMe örömmel alkalmazkodik a szervező iskola igényeihez is, de saját tervezete is van a lebonyolításra. Eszerint mintegy 5-7, különböző területen tevékenykedő érmés üzletember pódiumbeszélgetésével indul a nap; ők személyes életútjukból származó tapasztalataikat, illetve véleményüket osztják meg a hallgatósággal a pályaválasztás kérdésében. Ezután kiscsoportos beszélgetések következnek egy-egy érmés üzletember vezetésévek; itt a hallottak megbeszélésére, a személyes következtetések levonására kerülhet sor. A 12. évfolyamos diákok számára akár még ebben az évben megtartják a „szakmák napját", 2010 tavaszán pedig a 11. évfolyamosokat várják.
Ifjúsági Üzleti Program
A Bakancslista-programsorozat harmadik szintje az a 8 napos nyári tanfolyam, amelyet a 11. évfolyamot elvégzetteknek ajánlanak. Ezt a Calasanctius Training Program (CTP) Ifjúsági Üzleti Programjával közösen szerveznek. Ennek az a célja, hogy a résztvevők a gyakorlatban is megismerkedhessenek az üzleti élet legfontosabb alapfogalmaival, feladataival és módszereivel. A tanfolyam helyszíne a budapesti Szent Margit Gimnázium, időpontja: 2010. június 24-július 3.
Miért Bakancslista?
A Bakancslista című amerikai film (2007) arról szól, hogy két idős ember egy kórház kórtermében egymásra talál, és - „mielőtt földobnák a bakancsot" - listát állít össze mindazokról a teendőkről, amit meg kell tenniük ahhoz, hogy az életüket teljesnek, boldognak érezzék. Az ÉrMe Üzleti Hálózat abból indult ki programsorozata elindításakor, hogy sosincs késő az életünk hátralévő részére tervet készíteni; sőt, éppen a diákkor a tudatos tervezés, a fontosnak tartott értékek, az elérendő célok rögzítésének az ideje. Az az életkor, amikor az ember nem „földobni" készül, hanem útra készen fölhúzza a bakancsot... Az ÉrMe ebben kíván segítséget nyújtani a fiataloknak; tudását, tapasztalatait és akár kapcsolatrendszerét is felajánlva. A projektben résztvevő érmés szakemberek, vállalkozók legalábbis hisznek abban, hogy az ő személyes bakancslistájukon szerepel ez a felajánlás és a vele járó munka.
A programmal kapcsolatban bővebb információ a www.ermehalo.hu honlapon található, vagy a bakancslista[kukac]ermehalo.hu címen kérhető.
Cimkék: ÉrMe, Bakancslista, üzlet, továbbtanulás, pályaválasztás
Nincs hozzászólás.
Piac és gazdaság - keresztény szemmel
állásközvetítés (2), adó (1), ajánló (1), Érme (1), ÉrMe (5), ökológia (1), érme (1), üzlet (5), bakancslista (1), Bakancslista (1), bikicsunáj (1), bizalom (1), Caritas in Veritate (2), cégvezető (1), Czellár Mónika (1), Doing Business (1), e-gazdaság (1), felelősség (2), fogyasztóiság (1), gazdaság (15), gazdasági válság (1), globalizáció (2), hálózat (1), HR (3), ideológia (1), igazság (1), II. János Pál Gazdaságetikai Intézet (1), ingyenesség (1), interjú (1), internet (1), környezetvédelem (2), közösség (1), közjó (1), kormány (1), mádia (1), Management by Jesus (1), mérnök (1), menedzser (1), multi (1), nagyvállalat (2), pályaválasztás (1), pénz (3), piac (1), politika (2), Rafael (1), reklám (1), Sapientia (1), Schumicky András (1), spekuláció (1), szeretet (1), szocializmus (1), tervezés (1), tőzsde (1), továbbtanulás (1), utópia (1), vállalatvezető (1), vállalkozás (1), vállalkozó (1), válság (1), Vatikán (1), XVI. Benedek (2)
© 2008-2024, IGEN